Video

Okolie Chatiek

Chatová osada Mikop je situovaná v krásnom pokojnom prostredí v tesnej blízkosti vodnej nádrže Nitrianske Rudno. Ideálna poloha chatiek v tichom prostredí vo vzdialenosti približne 50 metrov od brehu priehrady, poskytuje našim hosťom bohaté možnosti odpočinku, relaxácie ako aj aktívneho oddychu.

Okrem podnikania príjemných turistických prechádzok a cyklistických túr krásnou okolitou prírodou si Váš pobyt môžete spríjemniť taktiež využívaním rôznych atrakcií v blízkom Campingu Nitrianske Rudno, kde sú Vám k dispozícii kolotoče, tobogán, detské ihrisko, multifunkčné ihrisko, plážový volejbal či vodné bicykle. Veľmi blízko to budete mať aj k Pizzérii Kohút alebo Hotelu Baník, kde môžete využívať služby reštaurácie a bowlingu. Skvele oddýchnuť si môžete aj v neďalekom Jazdeckom klube HIPO Máčov, na kúpalisku Delfín v Novákoch, v kúpeľoch alebo termálnom kúpalisku Čajka v Bojniciach, či pri prehliadke bojnickej zoologickej záhrady a očarujúceho Bojnického zámku. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje na letisku v Prievidzi, kde si môžu vychutnať zoskok padákom alebo vyhliadkové lety s nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolitú nádhernú prírodu.

Pozrite si krásy okolia Hornej Nitry.

Camping Nitrianske Rudno

Camping sa nachádza priamo na brehu priehrady pri obci Nitrianske Rudno, v údolí medzi Strážovskými vrchmi, vytvárajúcimi unikátnu siluetu ``spiaceho mnícha`` a pohorím Magura, len 15 km od kúpeľného mestečka Bojnice.

Vodná hladina ponúka výborné podmienky pre vodné športy, ako windsurfing, člnkovanie, plavbu na vodných bicykloch, kúpanie a je vyhľadávaným miestom pre rybolov. Priamo v areáli sa nachádza viacúčelové ihrisko o rozmere 20x40m s umelou trávou a osvetlením pre malý futbal a tenis, vodný tobogán, detské ihrisko, kolotoče a rôzne iné atrakcie. Nočný program s množstvom akcií a zábavu ponúka cez víkend nočný bar.

Stravovanie a občerstvenie zabezpečujú bufety s rýchlim občerstvením, pizzeria, reštaurácia a kafe bar v areáli kempingu pri recepcii.

Bojnický Zámok

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva. Pôvodne bol hradom dreveným a vyvinul sa zo staršieho hradiska. Určite patrí k pamiatkam, ktoré sa oplatí vidieť naživo.

Kúpele Bojnice

Prvá písomná správa o kúpeľoch Bojnice je z roku 1549. Autor Juraj Werhner ich opisuje ako vodné nádrže s rozličnou teplotou vody. Po prestavbe kúpeľov Pavlom Pálfim sa v správe z roku 1671 uvádza, že v bojnických kúpeľoch je päť bazénov pod spoločnou strechou. Najlepší kúpeľ je vybudovaný z kameňa, ostatné bazény sú z dreva, ale tiež vkusné a čisté.

Názov atrakcieVzdialenosť km
Turistika vrch Rokoš0,00 km
Pizzéria Kohút0,20 km
Bowling v Hoteli Baník - Nitrianske Rudno0,20 km
Camping Nitrianske Rudno (kolotoče, tobogán, detské ihrisko, plážový volejbal a vodné bicykle)0,40 km
Jazdecký klub HIPO Máčov4,00 km
Kúpalisko Delfín v Novákoch15,00 km
Bojnický zámok15,00 km
Termálne kúpalisko Čajka15,00 km
Kúpele Bojnice15,00 km
ZOO Bojnice15,00 km
Letisko Prievidza (zoskok padákom alebo vyhliadkové lety)16,00 km
Prekrásna dedinka Čičmany25,00 km